Aranżacja drewnianego ganku

Rzeczy dookoła mogą sprawić, że poczujemy się lepiej lub gorzej. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze wyposażyć wnętrze, które nas otacza. Podpowiadamy jak urządzić drewniany ganek.

Drewniany ganek: porady

  1. Przemyśl jaką funkcję chcesz, aby spełniał. Ganek, niezależnie od rodzaju (przeszklony, zabudowany, przed lub za domem, czy nowoczesny) powinien być uzupełnieniem domu. Może być to nasza dodatkowa jadalnia, albo „salon na zewnątrz”. Gdy już odpowiemy sobie na to nurtujące pytanie, będzie nam łatwiej z doborem rzeczy i pomysłem na drewniany ganek.
  2. Wszystko powinno być harmonijnie zgodne. Nie chodzi tu tylko o pasujące do siebie przedmioty, ale również wzięcie pod uwagę krajobrazu, czy też elewacji domu. Tak przemyślane urządzenie drewnianego ganku, zapewni ład i porządek.
  3. Pamiętaj o pielęgnacji. Drewno, czyli tworzywo, z którego jest wykonany ganek potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Olejowanie to czynność, która przyniesie wyjątkowy wizualny efekt, ale również zabezpieczy ganek przed zjawiskami atmosferycznymi. Powinno się wykonywać tę czynność dwa razy w roku, aby nic nie uległo zniszczeniu.

Pomysł na drewniany ganek

Urządzić ganek można na wiele sposobów. Najczęściej spotykanym jest nowoczesny ganek drewniany. Pomimo tego, że jest tak popularny, nie jest on standardowy i po latach jego aranżacja nie wychodzi z mody. Zatem jakie rzeczy będą pasowały do stylu modernistycznego?

Markiza lub dach

Powinniśmy zaopatrzyć się w ochronę naszych głów przed nadmiernymi promieniami słonecznymi. Następnym założeniem jest to, czy górna część ma być na stałe lub nie. Zalecamy jednak rozważenie markizy, gdyż jest ona o wiele bardziej funkcjonalna od zadaszenia, które będzie przylegało przez cały czas. Dodatkowym plusem markizy jest to, że można wybrać w zależności od gustu i reszty wystroju, wzór, który będzie na niej widniał.

Meble

Aby na ganku drewnianym milej mijał czas, dobrze jest zainwestować w stylowy asortyment, który będzie równie wygodny. Aktualnie na rynku jest dostępnych wiele rzeczy tarasowych, wykonanych z przeróżnych materiałów. Do wyboru, w grę wchodzą nie tylko nasze upodobania, ale również to, aby zakupione meble były sprawdzone i długie żywotem. Do ganka z drewna pasuje wiele rozwiązań kolorystycznych. Oto kilka propozycji:

  • Drewno: Dobrze dobrane kolorystycznie, drewniane meble do ganku, będzie tworzyło spójną całość w połączeniu ze stylowymi poduszkami. Jednak potrzeba na nie dodatkowego czasu i sporo uwagi. Gdyż sam drewniany ganek będzie potrzebował specjalnej pielęgnacji, co dopiero meble z tego tworzywa.
  • Rattan: Pasuje niemal do wszystkiego. Odporny na wodę, wysokie temperatury i poniekąd na uszkodzenia mechaniczne. Nie należy jednak wystawiać mebli z tego tworzywa bezpośrednio na słońce, ani na mróz. Mogą tego nie przetrwać. Mocniejszym odpowiednikiem rattanu jest technorattan.
  • Metal: Ma więcej zalet niż wad. Bardzo odporny na wszelkie „przeciwności losu”.  Ponadto nie ma problemu z czyszczeniem takich mebli. W razie jakichkolwiek odbarwień, wystarczy odświeżenie farbą. Jedyną wadą takich mebli jest ich waga.

Dodatki

Dodatki wprowadzają w odpowiedni klimat. Istnieją również takie, które są ponadczasowe i pasują do każdego stylu. Między innymi są to:

  • Kwiaty doniczkowe
  • Lampiony
  • Poduszki ogrodowe

Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.vidaron.pl/poradnik/jak-urzadzic-drewniany-ganek-5-pomyslow-na-stylowe-wejscie-do-domu