Z czym łączyć beżowy kolor w salonie – garść inspiracji

Orange blanket on grey sofa in modern apartment interior with poster and wooden table. Real photo

Dobierając kolor czy to do salonu, czy innego pomieszczenia w naszym domu powinien być to wybór dokonywany jako podstawa rozpoczęcia aranżacji. Kolor beżowy jest jednym z najlepszych rozwiązań, gdy mamy dylemat w zastosowaniu odpowiedniego odcienia. Jest barwą pomiędzy jasnym brązem a delikatnym kremem. Klasyka, neutralność, spokój – to na pewno rzeczowniki opisujące ten ton kolorystyczny. Często niedoceniany za sprawą opinii, iż jest nudny i zbyt prosty. My postaramy się zmienić ten krzywdzący pogląd.

Kolor beżowy – z czym go możemy połączyć?

Odpowiednie łączenie beżu we wnętrzach to pierwszy krok ku temu, by rozpocząć naszą przygodę w ułożeniu sobie w głowie planu do pięknego, stylowego salonu w beżach i jego odpowiedniego udekorowania.

Profesjonalni projektanci wnętrz twierdzą, że barwa ta jest idealnym materiałem bazowym dla kombinacji praktycznie ze wszystkimi kolorami dostępnymi w paletach barwnych.

Jest barwą daną nam w naturze. Spotykamy go w kolorze piasku, ubarwieniu roślin, zwierząt. Bardzo ściśle związany również z Nami, ponieważ jest zbliżony do koloru ludzkiej skóry. Stąd też jego nieograniczoność zastosowań z innymi rozwiązaniami kolorystycznymi.

Lubimy konkrety, a więc – jaki kolor pasuje do beżu? 

Beżowy kolor w salonie z powodzeniem będziemy mogli łączyć z:

– kremowym, wtedy otrzymamy : mleczno-biały, a’la piana z cappuccino, mleczny koktajl, creme brulee

– lekkim żółtym, a uzyskamy – wanilię, maślany, a’la orzeszki ziemne

– różem, wtedy otrzymamy: lody czekoladowe, mleczne kakao, mleczną czekoladę

– brązem – karmel, cynamon, jasne i ciemne tony kaw, toffi.

Możemy również zastosować kolaboracje z szarością, czy bielą, która ożywi beżowy salon.

Salon w beżach i szarościach, beżach i bieli, brązie i beżu – top trójka inspiracji!

– beż + szarość – doskonała wersja do salonu. Jednocześnie lekka, zimna, ale i dodaje pierzastości ze względu na skojarzenie z chmurą. W takim pomieszczeniu bardzo dobrze prezentują się metalowe detale, lustra, czy szkło

– beż + biel – kolejne barwy idealne do salonu. Efektem jest wrażenie odprężenia i relaksu. Dostajemy za ich sprawą także przestronność i nasłonecznienie wnętrza. Można poczuć się jak w środku ciepłej, pysznej filiżanki kawy

– beż + brąz – świetna opcja do sypialni, ale także opisywanego salonu. Ściany w kolorze beżu oraz drewniana podłoga, czy meble nadadzą delikatności i dobrego smaku. Otrzymamy odczucie przytulności. Dobrym pomysłem może się okazać również zastosowanie emaliowanych drewnianych paneli, które nadadzą połysku.

Dodatki do beżowego salonu – natchnij się!

– zamszowe poszewki na poduszki – dodadzą uroku, ciepła, przytulności i świetnie wyglądają

– żakardowe bieżniki na stoły i ławy – stworzą wrażenie wyrafinowania i klasy

– stołowe lampy – w kolorach ziemi, nadadzą jeszcze lepsze odczucie ciepła i smaku całemu pomieszczeniu

– włochate dywany – najlepiej sprawdzą się te z miękkim włosiem i w odcieniach delikatnego beżu

– klasyczne lustra – prostota i wykończenie z naturalnych materiałów – np. traw doda więcej spójności z naturą, ale i także atrakcyjności.

Podsumowanie:  Beż w salonie daje nam naprawdę nieskończenie duże pole do popisu. Zarówno wybierając scalenie go z dodatkami, czy innymi kolorami na ścianach, meblach, czy podłogach możemy dosłownie przebierać w wariantach. Wszystko zależy od stylu jakim się kierujemy i aktualnych trendów wnętrzarskich.

 

Więcej o beżowych kolorach ścian w salonie znajdziesz w poradniku na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/sciany-w-kolorze-kosci-sloniowej-inspiracje-i-pomysly