Wystrój Eklektyczny-Czyli Wszystko i nic ?

Asian rear view of a male painter drawing a wall with paint roller and a separate tank from a large empty space with wooden stairs.

Otóż właśnie nie do końca zacznijmy może od tego, aby przybliżyć czym jest wystrój eklektyczny a jest w zasadzie hybrydą wszystkiego zdecydowanym plusem będzie to, że gdy nie jesteśmy zdecydowani na konkretny styl, począwszy od młodzieżowego, retro, czy nawet fabrycznego bądź mamy upatrzone jakieś dwa dochodzą nam rozterki co wybrać co będzie nam bardziej pasować co jest mniej wymagające, bądź mniej pieniędzochłonne wtedy z pomocą przychodzi właśnie wystrój eklektyczny, który będziemy mogli wykorzystać często w salonie, gdyż salon jest w zasadzie naszą wizytówką i to tutaj najczęściej taki styl jest zalecany.

Salon w stylu eklektycznym, od czego zacząć ?


    Na pewno od tego, aby spośród wszystkich interesujących nas stylu wybrać najbardziej pożądane tak, aby ubrać to w całość, i nadać przestrzeni charakterystycznego stylu w końcu bowiem musi to ze sobą współgrać, gdyż nie możemy mylić tego z czystym chaosem, a właśnie z przemyślaną aranżacją i połączeniem, Od siebie mógłbym zaproponować kilka najładniejszych i wyrazistych pomysłów:
• Klasyk i nowoczesność- niby nic nadzwyczajnego, aczkolwiek gdy dobierzemy pewne akcesoria możemy uzyskać nie lada efekt, gdyż np. kochamy sztukę, ale jednak w głębi duszy mamy pociąg do nowoczesnych gadżetów i kosmicznego wystroju. Co za problem ? Moglibyśmy stworzyć, chociażby wystawkę naszych klasycznych obrazów z nowoczesnym podświetleniem za szklaną szybką robiąc z tego małe muzeum sztuki, a to jeden z tysiąca małych pomysłów jak to mawiam ilu ludzi tyle koncepcji!

• Antyczny i retro- coś dla miłośników Historii, jak i idącej za tym eleganckości tutaj mamy szerokie pole manewru, gdyż antyki nadają bardzo specyficznego klimatu, który doskonale sprawdzi się w takim salonie, do tego dokładając różne geometryczne wstawki jak obrazy, dywan w trójkątne wzorki czy chociażby oświetlenie nada nowe spojrzenie na cały styl.
• Vintage z dodatkiem drewna- Delikatnie bazujący na antycznym, lecz tutaj mamy do dyspozycji jeszcze dodatki w postaci drewnianych wykończeń jak krzesła czy ramki co pięknie urządzi nasz salon.

Aranżacja Salonu Eklektycznego- Czyli pomysły dla niezdecydowanych ?


    Po części może być to trafne stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że bierzemy kilka pomysłów naraz i łączymy je, natomiast czy jest to oznaka niezdecydowania ? Zapewne tak, ale lepszy argument, który do mnie przemawia to to, że ludzie są otwarci na nowe inspiracje i posiadają dużą odwagę a co za tym idzie, także sporą kreatywność, dlatego urządzając swój wymarzony eklektyczny salon bierzmy najbardziej dopasowane style tak, aby powalały z nóg każdego, kto zazna możliwość ich podziwiania !

 

Więcej o wystroju eklektycznym przeczytasz w poradniku na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/salon-eklektyczny-jak-prawidlowo-laczyc-ze-soba-rozne-style-i-trendy