Wizja luksusowego stylu hampton

Opisywany styl ma ciekawą genezę powstania. Otóż wywodzi się z luksusowego kurortu z przepięknymi plażami. Mowa tutaj o  East Hampton i Southampton na Long Island, które były odwiedzane przez zamożnych nowojorczyków. Z ich wymagań co do standardu wypoczynku oraz nadmorskiego klimatu kurortu narodził się styl hampton. Właśnie dlatego tak widoczny jest w tym stylu luksus, prestiż materiałów oraz zamiłowanie do wygody podczas odpoczynku. Przede wszystkim ma być okazale i komfortowo.

Podstawa bogatego i wygodnego wnętrza

Wille przeznaczone dla wypoczywających nowojorczyków musiały zapewniać najwyższe standardy, ponieważ goście nie mieli zamiaru odzwyczajać się od nich podczas urlopów. Niewątpliwie taki obraz standardu stylu hampton wskazuje, że nie każdy może sobie na niego pozwolić. W rzeczywistości może być inaczej. Trzeba dobrze zaplanować wnętrza i dobrze poszukać aby trafić na wyposażenie w przyzwoitej cenie. Czym charakteryzują się te wystawne aranżacje?

 

Bezpośredni wpływ otoczenia plaż na wnętrza w stylu hampton

Aby nie odrywać się od piękna otoczenia przeniesiono klimat morski również do wnętrz. Wpłynęło to bezpośrednio na rozmiary pomieszczeń. Jedynie duże i przestronne wnętrza będą kojarzyć się z ogromem swobody na plaży. Dlatego też stosuje się wysokie sufity oraz duże okna, które nadają przestrzeni oraz zapewniają swobodę. W celu wzmocnienia tego odczucia stosuje się bardzo jasne, przeważnie białe barwy ścian i większości wyposażenia. Elementy kolorowe są utrzymywane w stonowanych, a wręcz wyblakłych kolorach, tak jakby ktoś do każdego koloru dolał obfitą porcję bieli. Tylko nieliczna część aranżacji może pozostawać w wyrazistej kolorystyce.

 

Preferowane, luksusowe materiały

Do tworzenie stylu hampton wykorzystuje się jedynie te elementy, które bezpośrednio wskazują na zamożność i luksusowość. Surowcami spełniającymi takie kryteria są:

 • drewno najlepiej tropikalne
 • marmury i inne kamienie
 • metale np. mosiądz
 • szlachetne materiały np. len

Wysoce pożądane są materiały naturalne i wysokiej jakości. W związku z tym niespotykane jest wykorzystanie tanich paneli czy wykładzin słabej jakości. W stylu hampton warto postawić na szlachetne parkiety, drewniane lite deski czy na wytworne materiały.

 

Wytworne wyposażenie salonu w stylu hampton

Podstawą salonu, którego główną rolą jest komfortowy relaks, jest obszerny kompleks wypoczynkowy. Narożniki czy sofy poza rozmiarem powinny być również miękkie, jasne oraz opatrzone dużymi poduszkami i ciepłymi kocami. Warto zadbać aby te elementy tworzyły ze sobą kolorystyczną kompozycję. Przykładowo do białej kanapy pasują błękitne czy lazurowe poduszki i koce przypominające piękną plażę.

Dopełnienie dodatkami morskiego klimatu

Wewnątrz pomieszczeń o szlachetnych materiałach najlepiej sprawdzą się naturalne dodatki i elementy bezpośrednio związane z morzem. Jako dodatki powszechnie wykorzystuje na przykład:

 • dekoracje z rattanu
 • wiklinowe kosze
 • drewniane pojemniki
 • jutowe czy wełniane dywany
 • marynarskie liny
 • konary drzew wyrzucone przez wodę na brzeg
 • wzory i motywy marynarskie

Odpowiednie wykorzystanie powyższych elementów umożliwi oswojenie bogatych pomieszczeń, ociepli je oraz wprowadzi morski klimat do wnętrza.

 

Podsumowując

Styl hampton to świetny wybór dla osób zamożnych o upodobaniu morskiego charakteru. Zapewni on wytworność aranżacji wnętrza oraz wygodę podczas odpoczynku. Naturalne bogactwo, przestrzeń oraz niepowtarzalność stylu wpłyną kojąco na mieszkańców, a gości wprowadzą w oniemienie i zachwyt.

https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/4-aranzacje-salonu-w-stylu-hampton-najlepsze-inspiracje