Sypialnia w stylu angielskim – spokojny sen, wyjątkowa aranżacja

Stylish apartment interior with modern kitchen. Idea for home design

Czy komuś nie jest znana klasyczna powieść „Wichrowe wzgórza”, „Duma i uprzedzenie”? A nawet jeśli nie jest znana, to jakie może być pierwsze skojarzenie angielskiej alkowy tamtejszej arystokracji? Na pewno będą to kwiaty, baldachimy rozwieszone nad łożami, czy ciężkie zasłony w oknach i zdecydowanie to dobre skojarzenie ☺

Sypialnia w stylu angielskim – zainspirujmy się

-Kwieciście!

Kwiaty świeże w wazonach, na pościeli, tapicerce, draperiach, tapetach to „must have” angielskiej sypialni. Anglicy bardzo często doceniają naturę i jej piękno, dlatego nie może jej zabraknąć, a przy okazji to uroczy element.

-Wygody jak dla angielskiej królowej

Łóżko z baldachimem często kojarzone jest z angielską arystokracją, ale czemu w dzisiejszych czasach nie pozwolić sobie na odrobinę luksusu we własnej sypialni w stylu angielskim.

-Meble vintage jako znak stylu

Bez wątpienia antyczne meble wpisują się w styl angielskiej sypialni. Możemy je odnaleźć na pchlich targach, wyprzedażach, czy nabyć już gotowe w sklepach z wyposażeniem wnętrz. Na pewno będzie to warte wysiłku i inwestycji, ponieważ nadadzą autentyczności stylu.

-Lustereczko, powiedz przecie…

Świetnym rozwiązaniem może się okazać wkomponowanie lustra w przestrzeń, która optycznie powiększy małą sypialnię w stylu angielskim, ale także doda urozmaicenia w kontraście do kwiecistej ściany.

-Więcej kwiatów w oknach

Aby nadać przytulności sypialni ciekawie będzie dodać wzorzyste zasłony okienne z tkanin z motywami kwiatów, w ciepłych tonach, które były charakterystyczne dla dawnych okresów.

-Sypialnia w stylu angielskim na poddaszu

Wykorzystując poddasze na powierzchnię sypialni obawiamy się często, że zbyt mały metraż może być przeszkodą, jednak niekoniecznie! Może to dodać jedynie uroku i przytulności, a często piękne, drewniane elementy w postaci boazerii, belek, ceglanych ścian, drewnianych podłóg sprawią, że sypialnia w stylu angielskim nabierze historycznego, autentycznego tchnienia. A my pozostaniemy wierni wiejskiemu stylowi.

– Lampy z abażurami

To kolejny, nieodłączny element stylu angielskiego. Dodaje nie tylko przytulności, ale stanowi piękny detal. Szczególnie te lampy, które pokryte są kwiatowymi motywami, z materiałowymi abażurami. Przytłumią światło i nadadzą ciepła pomieszczeniu. A taki element oświetlenia warto mieć przy etażerce obok łóżka, by długimi, jesiennymi wieczorami oddawać się lekturze.

-Stonowane kolory w tym biel – jako inspiracja 

Wybierając paletę barw do naszej sypialni i wpisując się w styl angielskiej, wiejskiej sielanki ciekawym rozwiązaniem będzie wykorzystanie znanych nam dobrze kolorów ziemi – zieleni, brązu, błękitu, ale także bieli. To właśnie ona stanowić będzie o świetnym kontraście w przypadku użycia tapet z motywem roślinnym, dla których może być tłem, jak i pokrywać oddzielną ścianę.

Jane Austin byłaby dumna

Stosując się do powyższych inspiracji, dobierając dodatki i aranżując sypialnię w stylu angielskim przede wszystkim powinniśmy czuć „ducha” tego stylu. Jest on bez wątpienia vintage, jednak możemy unowocześnić go za pomocą współczesnych form i detali. Grunt to zachowanie przytulności, sielskości i komfortu, ponieważ to w sypialni odpoczywamy i nabieramy sił na kolejny dzień ☺

 

Sprawdź więcej na  https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/6-pomyslow-na-aranzacje-sypialny-w-stylu-angielskim