Style aranżacji wnętrz

Urządzanie domu nie jest wcale prostą sprawą. Przede wszystkim powinniśmy się dowiedzieć, jak możemy zaaranżować nasze wnętrze. Oczywiście nie ogranicza nas nic poza własną wyobraźnią oraz gustami ale na przestrzeni lat wyodrębniono wiele stylów architektonicznych, które łączą w sobie cechy oraz wyjątkowo dobrze dopasowują dodatki, kolory i umeblowanie, tak aby wszystko dobrze, ładnie i estetycznie wyglądało. W tym artykule opiszę kilka nowoczesnych stylów urządzania wnętrz, abyś mógł się łatwiej zorientować jak iść z duchem czasu i w przyjemny dla oka sposób ozdobić swój domowy zakątek.

Styl industrialny

Styl industrialny powstał w okolicach lat 50. XX wieku w USA. Do jego powstania przyczyniło się wykorzystanie opustoszałych fabryk i manufaktur, których wnętrza były przede wszystkim przestronne i surowo wykończone. Podstawą tego stylu jest wykorzystanie czerwonych, gołych cegieł oraz tynków dekoracyjnych lub betonu dekoracyjnego. Surowość wnętrz można przebić cieplejszymi dodatkami, jak na przykład tkaniny, czy kolorowe poduszki. Loftowego polotu można dodać poprzez umieszczanie designerskich lamp oraz czarnych rusztowań pod sufitem, które poza walorami estetycznymi można wykorzystać do czegoś co sobie tylko zażyczysz!

Styl nowoczesny

Określenie stylu nowoczesnym jest zbyt ogólne ale jednak bardzo trafne. Przede wszystkim taki styl cechuje się dużymi przestrzeniami oraz minimalizmem w urządzaniu wnętrza. Starając się stylizować nasz domowy zakątek na bardziej nowoczesny powinniśmy zrezygnować z dużej ilości cieplejszych barw oraz skupić się na uzyskaniu jak największej prostoty w doborze mebli oraz dodatków. Naszą podstawą powinny być przede wszystkim geometryczne kształty.

Style ciepłe i nowoczesne

Wbrew pozorom nowoczesne style nie muszą cechować się jedynie chłodną surowością. Do ciepłych ale nowoczesnych stylów należeć będzie między innymi skandynawski. Wprawdzie cechuje się on dominacją bieli, jednakże możliwe jest przebicie jej kolorowymi dekoracjami oraz ciemnymi, drewnianymi elementami (na przykład schodami). Co ważne, musisz wiedzieć, że styl skandynawski bardzo lubi naturalne oświetlenie, więc warto go zastosować w pomieszczeniach, których okna wychodzą na wschód lub południe. Jeśli lubisz ryzykować i jesteś kimś kto nie boi się mieszać różnych stylów to nurt eklektyczny będzie zdecydowanie dla Ciebie!