„Styl afrykański- czyli egzotyka w Twoich czterech ścianach”

Modern house with garden swimming pool and wooden deck

Wnętrza w stylu afrykańskim kojarzą nam się z egzotyką, dziką przyrodą oraz ciepłem. Kontynent ten nie bez powodu nazywany potocznie Czarnym Lądem, to miejsce spalone gorącym słońcem. Decydując się na aranżacje swojego wnętrza w tymże stylu musimy więc wiedzieć, jakie kolory ,wzory czy faktury pasują do niego najlepiej. Zapoznaj się więc z niniejszym artykułem i dowiedz, jak wprowadzić do swojego wnętrz ten afrykański klimat.

Jak urządzić pokój w stylu afrykańskim ?

Zastanawiając się nad aranżacją swojego wnętrza w stylu afrykańskim musimy wiedzieć, że ma on swoje trzy odłamy, a każdy z nich jest zupełnie inny. Pierwszy to styl południowoafrykański. Jest on najbardziej wyrazistym a charakteryzuje się mocnymi barwami, które łączone są z czernią i bielą.

Drugi odłam, czyli styl wschodnioamerykański jest tym umiarkowanym. Jego głównymi cechami są przewagi takich kolorów jak beże, brązy i biel. Dominują w nim też różne ozdobne tkaniny oraz drewniane i wiklinowe meble.

Trzecim i ostatnim odłamem jest styl marokański. Jest on najbardziej stonowany, bardzo delikatny. Towarzyszą mu łagodne pastelowe barwy i delikatne meble. W stylu tym dominuje koronka oraz ozdoby w postaci koców i poszewek w zwierzęce wzory.

W zależności więc od tego, który ze styli jest najbliższy naszemu sercu, na ten powinniśmy się zdecydować. Ważne jest aby nie mieszać ich ze sobą, ponieważ może spowodować to przesyt, a nasze wnętrze z miana gustownego i egzotycznego, uzyska miano kiczowatego.

Kolory afrykańskich wnętrz

Jak zostało wspominane wcześniej, są to kolory kojarzone z motywem spalonego słońca, czyli żółć, czerwień i pomarańcz.  Kolory te mogą być w różnych tonacjach od tych ostrzejszych po bardziej delikatne. Kolor czarny używany na zasadzie kontrastu, to również specyfika stylu afrykańskiego. Często używany jest do zaznaczenia kontur.

Meble  i dodatki w stylu afrykańskim

Meble w stylu afrykańskim wykonane są głownie z takich materiałów jak drewno oraz wiklina. Są one przeważnie zachowane w kolorach jasnego bądź ciemnego brązu. Można zdecydować się również by meble miały geometrycznie profilowane kształty, dzięki czemu nasze wnętrze będzie wyglądało bardziej niebanalnie.

Dodatki w stylu afrykański to przede wszystkim motyw w zwierzęce i geometryczne wzory (panterka, zebra, cętki, linie), które jawią się w postaci pledów, dywanów, poszewek na poduszki, koców itd. Ciekawym dodatkiem w stylu afrykańskim są również figurki przedstawiające zwierzęta takie jak np. słonie, żyrafy, zebry, lamparty itd. Motyw ten może pojawiać się również na obrazach.

Nie zapominajmy także o roślinach, które szczególnie kojarzyć się nam mogą z dziką naturą jaką obdarzony został ten kontynent. W zależności od ilości zastosowania dodatków wymienionych powyżej możemy postawić na ich dużą bądź umiarkowaną ilość. Dobrze sprawdzą się w tym wystroju np. palmy doniczkowe, paproć, juka.

Podsumowując, pomysłów na urządzenie swojego mieszkania w stylu afrykańskim jest naprawdę wiele. Należy pamiętać, że Afryka to egzotyczny kontynent, pełen dzikiej natur i pięknych krajobrazów. Po przeczytaniu niniejszego artykułu powinieneś więc wiedzieć, co charakteryzuje taki styl i z łatwością stworzyć w swoim wnętrzu „ Afrykę swoich marzeń”.

Dowiedz się więcej na : https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/wnetrze-mieszkania-w-stylu-afrykanskim-najlepsze-inspiracje