Salon z jadalnią w stylu nowoczesnym – jak go urządzić?

Interior of modern living room with comfortable sofa.

Połączenie salonu z jadalnią to idealne opcja. Szczególnie dobrze sprawdzi się w małych mieszkaniach lub domach, gdzie ciężko wydzielić osobne pomieszczenie. Daje to możliwość urządzenia wielofunkcyjnego miejsca dla całej rodziny i gości, podzielonego na strefę jadalną i strefę odpoczynku. Ważne jest, by obie utrzymane były w podobnym stylu i klimacie. Doskonałym wyborem cieszącym się dużą popularnością jest aranżacja salonu z jadalnią w stylu nowoczesnym. Czym charakteryzuje się ten styl?

Styl nowoczesny stawia na harmonię i prostotę. Ogranicza dodatki, w pomieszczeniach utrzymanych w tym klimacie za ozdobę może robić nietypowy mebel lub wyeksponowany kwiat. Bazuje na podstawowych kolorach. Ożywia się je często złotymi lub miedzianymi elementami. Często wykorzystuje się industrialne materiały jak metal czy beton, a także popularny marmur i grafit. Przez charakterystyczny dla tego stylu minimalizm niektórzy uznają go za bezosobowy. Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie, by poeksperymentować i do jego chłodnej elegancji dołączyć indywidualność. Zainspiruj się naszymi poradami dotyczącymi tego, jak nowocześnie urządzić salon z jadalnią.

Wystrój salonu z jadalnią

Jak najlepiej zaaranżować to uniwersalne pomieszczenie? Dobrze jest zacząć od wydzielenia wspomnianych stref. Centralnym punktem strefy relaksu będzie wygodna kanapa, a jadalnej oczywiście stół. Te główne elementy powinny być w neutralnych kolorach, by nie zdominowały całkowicie przestrzeni.

Aranżacja małego salonu z jadalnią

Urządzając wielofunkcyjne pomieszczenie na małej przestrzeni warto wybrać jeden z popularniejszych nowoczesnych trendów – styl skandynawski. On również charakteryzuje się prostotą i wykorzystaniem neutralnych barw, od beżu przez szarości do bieli. Biała minimalistyczna aranżacja optycznie powiększa wnętrze i tworzy spokojną przestrzeń relaksu. Można też nieco ożywić ją dodaniem drewnianych elementów. Inną opcją jest kominek, który uczyni salon bardziej przytulnym, a jednocześnie świetnie wpasuje się w całą kompozycję. Sprzymierzeńcem dobrze urządzonych małych salonów jest światło. Zrezygnuj z ciężkich zasłon czy firanek – jak najlepiej doświetl pomieszczenie. Innym przydatnym elementem są lustra. Nietypowa rama będzie świetnym minimalistycznym dodatkiem.

Aranżacja dużego salonu z jadalnią

Charakterystyczne dla nowoczesnego stylu są duże, otwarte przestrzenie. Jeśli dysponujemy miejscem, możemy sobie pozwolić na urządzenie strefy dziennej bez wydzielania poszczególnych pomieszczeń. Zaleca się jednak spójność tematyczną i kolorystyczną całego wnętrza. Dlatego dobrym rozwiązaniem także tu jest minimalizm. Łączenie prostych mebli w tej samej gamie kolorystycznej jest znacznie łatwiejsze. Nie oznacza to wcale nudy czy monotonni. Zestawianie ze sobą różnych materiałów, na przykład metalu i szkła, czy drewna i betonu, to krok do nowoczesnego, ciekawego wnętrza z klasą. Nie musisz obawiać się czerni czy intensywnych kolorystycznie akcentów – na dużej przestrzeni nie będą nadmiernie przytłaczające.

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/salon-z-jadalnia-w-stylu-nowoczesnym-4-modne-aranzacje