Pomysłowa wykładzina kauczukowa

Podczas remontu wiele może się zdarzyć. Czasami coś spadnie, kiedy indziej farba czy klej znajdą się nie tam, gdzie powinny. Przed rozpoczęciem pracy, warto zatem odpowiednio zabezpieczyć wszystkie powierzchnie narażone na uszkodzenia i zabrudzenia. Należą do nich między innym ściany, zwłaszcza podczas malowania sufitu, ale też kładzenia nowej podłogi. Jak zabezpieczyć ściany w kuchni, aby potem nie żałować?

Czym zabezpieczyć ściany w kuchni?

Pierwsze pytanie, jakie należy sobie zadać przed remontem, brzmi czym zabezpieczyć ściany w kuchni? Sprawdzonym i wygodnym patentem pozostaje rozwinięcie specjalnej kurtyny. Zawieszona pod sufitem ochroni całą ścianę. A jeżeli pod spodem w newralgicznych miejscach umieści się grubszą tekturę, wówczas nie trzeba obawiać uszkodzenia farby bądź tynku. Nawet podczas przenoszenia mebli bądź kuchennych sprzętów. Tradycyjnie przeprowadzany remont kuchni najczęściej zostawia malowanie ścian na koniec. Zdarza się jednak i tak, że wygląd tych powierzchni nie pozostawia niczego do życzenia i nie ma sensu pokrywać ich świeżą warstwą farby. Może tego natomiast wymagać kuchenny sufit, który jest szczególnie narażony na zabrudzenia podczas przyrządzania posiłków. Przygotowując się do jego odświeżenia, opłaca się jednak zabezpieczyć ścianę przed kurzem oraz chlapiącą farbą. Może do tego posłużyć wspomniana kurtyna, ale też zwykła folia o większym formacie. Jak zabezpieczyć ścianę w kuchni w ten sposób? Wystarczy przykleić folię odpowiednią taśmą. Najlepiej użyć tej malarskiej pamiętając, że świeżo pomalowane elementy mogą schodzić razem z nią. W sklepie z akcesoriami budowlanymi na pewno znajdzie się produkt odpowiedni do konkretnej ściany. A także farby, która ją pokrywa.

Jak zabezpieczyć ścianę w kuchni?

Odpowiedź na pytanie, jak zabezpieczyć ścianę w kuchni przed zabrudzeniem, w znacznym stopniu zależy od rodzaju przeprowadzanych prac. Gdy malowany jest sufit, należy dokładnie przykleić folię od góry i po bokach. Planującym układanie nowej podłogi czy cyklinowanie tej dotychczasowej warto przypomnieć, że tutaj kluczowe pozostaje osłonięcie dolnej części ściany. Używający taśmy malarskiej powinien zatem dokładnie umieścić ją tuż przy podłodze. Tak przygotowane zabezpieczenie sprawdzi się bez względu na to, jakie aktualnie prace są w kuchni prowadzone. Folia nie musi przylegać ściśle do ściany, nie powinna być jednak poprzerywana, ponieważ to zwiększa ryzyko pojawienia się niechcianych plam.