Nowość w naturalnym charakterze czyli urban jungle we wnętrzach

Modern kitchen with black furniture and wooden floor

Co to styl urban jungle?

W odpowiedzi na zgiełk zatłoczonych miast i minimalizm nowoczesnych wnętrz pojawił się powiew naturalnej świeżości. Jest on inspirowany pięknem i bogactwem natury. W tym trendzie królują egzotyczne rośliny, drewniane meble i butelkowa zieleń tekstyliów. Aranżacje urban jungle tworzą przytulne i ciepłe wnętrza, które zaskakują dzikim charakterem.

Dżungla w sercu miasta

Jak prawdziwa dżungla to prawdziwe rośliny. Aby uzyskać klimat tropikalnego lasu wykorzystuje się duże i rozłożyste rośliny takie jak palmy, paprocie, bluszcze czy bananowce. Spotykane są również sukulenty czy kaktusy. Flora nie tylko dopełnia wnętrza urban jungle, ale także oczyszcza powietrze i wpływa kojąco na nerwy.

Wyposażenie w stylu urban jungle

We wnętrzu nie może zabraknąć drewnianych mebli. Bezpośrednio kojarzą się one z przyrodą i idealnie współgrają z roślinnością. Ciemne meble z butelkową kanapą wprowadzą bardzo wykwintny charakter do wnętrza. Innym pomysłem są jasne meble z elementami wikliny czy hamakiem, które dodadzą świeżości. Ciekawymi elementami są również pamiątki z dalekich podróży, które wzmocnią efekt egzotyki. Świetnie jeżeli są to maski z Afryki, trofea zwierząt czy egzotyczne figurki. Jeżeli są to słoiki z piaskiem znać polskiego morza to też świetnie.

Czy nie za dziko tutaj?

Aby trochę okiełznać naszą dżunglę możemy wprowadzić elementy w stylu industrialnym. Miedziane lampy, metalowe stojaki na rośliny czy stalowe konstrukcje mebli, pozwolą nam oswoić naturę. Do butelkowej zieleni idealne będą złote dodatki, które stworzą gustowne kompozycje. Warto wykorzystać złote świeczniki, ramki na zdjęcia, stojaki czy złote doniczki, które świetnie dopełnią wystrój urban jungle. Podanie gościom przystawki i napojów w zastawie ze złotymi elementami w takim wnętrzu będzie szczytem dystyngowania.

Styl urban jungle nie tylko dla odważnych

Wyobrażając sobie powyższe elementy można odnieść wrażenie, że tylko odważni czy ekstrawaganccy ludzie mogą mieszkać w takich wnętrzach. Ciemne czy wręcz przytłaczające kolory i przepych. Nic bardziej mylnego. Dopasowując do swoich potrzeb powyższe inspiracje można uzyskać spersonalizowane wnętrza idealnie pasujące do mieszkańców.

Świeżość i przestrzeń, a styl urban jungle

Wykorzystując różne elementy można dowolnie bawić się kompozycją przestrzeni. Jeżeli kluczowa jest świeżość i przestrzeń to zaleca się wykorzystanie jasnych mebli i dużych okien. Sprawią one, że wystrój będzie lekki, a zarazem przytulny. Urządzając jasny salon w stylu urban jungle świetnie sprawdzą się:

  • tapeta z motywem roślinnym
  • mięsiste zasłony
  • wiklinowe meble
  • biała kanapa
  • kolorowy dywan i poduszki
  • palmy, bananowce i mniejsze rośliny
  • regał drabinowy o jasnych półkach

Powyższe elementy stworzą świeży, ale i przytulny salon w stylu urban jungle. Innym rozwiązaniem jest wprowadzenie tylko kilku elementów roślinnych zamiast tworzenia całego wnętrza urban jungle.

Własny kawałek dżungli

Dla wszystkich tęskniących za kojącą przyrodą styl urban jungle przychodzi z pomocą. Korzystając z bogactwa form i wzorów o motywach roślinnych, można stworzyć własną dżunglę. Bliskość z naturą w pięknym wnętrzu pozytywnie wpłynie na mieszkańców, ale także wywrze świetne wrażenie na gościach.

 

Więcej o stylu urban jungle znajdziesz na https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/urban-jungle-4-pomysly-na-miejska-dzungle-we-wnetrzach