Nowoczesna sypialnia na poddaszu- inspiracje i złote rady

Urządzenie sypialni na poddaszu jest najlepszym sposobem na zagospodarowanie pomieszczenia. Poddasze jest zwykle oddalone od pomieszczeń takich jak kuchnia, czy salon, skąd pochodzą główne źródła hałasu. W sypialni oczekujemy relaksu i wyciszenia, a dodatkowo odpowiedniej atmosfery. Co może ją stworzyć lepiej niż ukośne okna, przez które możemy oglądać gwiazdy przed snem?

No właśnie- poddasze oznacza skosy. Nie musimy się ich obawiać, przy odpowiedniej aranżacji nie będą stanowiły żadnego problemu, a wręcz sprawią, że sypialnia stanie się przytulnym kątem.

Aranżacja sypialni na poddaszu- nowoczesny styl i praktyczne rozwiązania

Zacznijmy od tego, że skosy optycznie zmniejszają pomieszczenie, dlatego ważne jest, by wszystko w nim było na swoim miejscu. Dodatkowo nowoczesny styl sam w sobie stawia na prostotę. Podstawowym krokiem będzie więc ograniczenie potrzebnych nam rzeczy- nie łączmy sypialni ze swoim pokojem czy biurem. Kolejna kwestia to taktyczne wykorzystanie przestrzeni. Warto użyć każdej wnęki do zrobienia szaf i zamontowania półek ukrytych w ścianach, tak, żeby jedynymi meblami było łóżko i stolik nocny.

Łóżko nie powinno znajdować się pod ukośnymi fragmentami sufitu. Stanowi to zagrożenie dla nas (ciągłe uderzanie głową w sufit) oraz zmniejsza komfort przestrzeni podczas snu. Postawmy łóżko w najbardziej przestrzennym miejscu, pod prostą ścianą, jeśli istnieje taka możliwość. Powinno być ono odpowiednio dobrane w nowoczesnym stylu- raczej masywne, ale proste w budowie. Koniecznie z szufladami, wykorzystujemy każdą przestrzeń! By podkreślić nowoczesny styl- możemy dodać do łóżka elementy takie jak zagłówek- szklany bądź imitujący beton.

Sprawdzone kolory ścian -Jak pomalować sypialnie na poddaszu?

Co do kolorystyki, główną zasadą jest pozostawienie skosów w bieli. Dzięki temu unikniemy drastycznego zmniejszenia pomieszczenia. Co do ścian pod skosami- tutaj króluje pełna dowolność. By jednak zyskać nowoczesny styl, warto sięgnąć po tynki dekoracyjne imitujące marmur lub beton. Nadanie ścianom surowego wyglądu sprawi, że sypialnia będzie naprawdę designerska.

Dodatki do małej sypialni w nowoczesnym stylu:

  • Podłoga powinno stanowić klasyczne drewno. Jako że w sypialni zwykle jesteśmy na boso, dobrze jest zakupić dywanik w proste, geometryczne wzory.
  • Oświetlenie powinno być bardzo ciepłe, ale lampy same w sobie powinny być proste i surowe- przykładowo czarna druciana lampa z widoczną żarówką o pomarańczowej barwie. Nada to przytulnej aury, nie ujmując modernistycznego stylu.
  • Pościel- możemy utrzymywać ją w jednym przewodnim kolorze dodatków, wtedy inne elementy również powinny być dopasowane. Szmaragdowa narzuta z prostego materiału, białe poduszki- białe doniczki i ciemnozielone rośliny. Unikajmy wszelkich gratów i rzeczy nadających słodyczy. Nie jest to odpowiedni rodzaj sypialni na takie dodatki.
  • Zegar- powinien być tym nowoczesnym elementem, który zwraca uwagę, sprawdza się jako ten kluczowy akcent nowoczesnego wnętrza. W wyniku skosów możemy mieć problemy z jego montażem, ale obecnie projektanci oferują wiele wspaniałych rozwiązań.
  • Okna- nie próbujmy nawet wieszania w nich żadnych zasłonek- przecież są pochyłe. Postawmy na rolety w jasnym kolorze, które nie wyciemnią pomieszczenia, ale pomogą ograniczyć światło.

Pamiętajmy jednak by nie kierować się ślepo narzucanymi zasadami danego stylu. Sypialnia ma być naszym miejscem, strefą relaksu. Urządźmy ją więc tak, by czuć się w niej dobrze.

Więcej o aranżacji sypialni dowiesz się z https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/aranzacja-nowoczesnej-sypialni-na-poddaszu-inspiracje-i-porady