Mięta w kuchni – czyli jak wprowadzić kolor miętowy do wnętrza?

Luxurious new construction home in Bellevue, WA. Modern style home boasts two car garage spaces and well manicured front yard. Northwest, USA

Kolor miętowy we wnętrzach jest popularny nie od dziś. Świeży, naturalny odcień pasuje do większości aranżacji kuchni i z dnia na dzień zyskuje rzesze swoich wielbicieli. Nawet kilka elementów w kuchni w tym kolorze może całkowicie zmienić jej wygląd i charakter – oczywiście na lepsze! Warto jest więc zainteresować się i poznać tajniki dobrej aranżacji kuchni w kolorze miętowym.

Jak kolor wpływa na nasze samopoczucie?

Odcień ścian pomieszczenia, w którym przebywamy ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jasne kolory, do których zalicza się miętowy odcień zieleni są kojarzone z naturą i spokojem. Zastosowanie takiego koloru w kuchni sprawdzi się więc świetnie, jeżeli chcemy odpocząć i poprawić swoje samopoczucie. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym nawet drobne elementy są zachowane w jasno zielonej kolorystyce mięty na pewno będzie relaksujące i pozwoli na wzięcie oddechu. Oczywiście nie jest to odcień, który usypia, wręcz przeciwnie – pozwala odpocząć i daje mnóstwo dobrej energii do działania. Same plusy!

Łączenie miętowego koloru z innymi odcieniami

Najważniejszym krokiem przy wprowadzaniu koloru miętowego do kuchni jest odpowiednie łączenie kolorów, tak aby całość była spójna i cieszyła oko. Kolor miętowy bardzo dobrze współgra z większością odcieni – od jasnej bieli po czerń czy głęboki odcień koloru turkusowego.

Chcąc zachować kuchnię w jasnych odcieniach, warto jest łączyć miętowy kolor ścian czy innych elementów z białymi dodatkami. Pozwoli to na otwarcie przestrzeni i zachowanie jasnego wnętrza kuchni.

Jeżeli naszymi ulubionymi odcieniami są złoty czy różowy, nic nie stoi na przeszkodzie by łączyć te kolory z miętowymi odcieniami! Podobnie co do złota, mięta bardzo dobrze współgra z ciemnymi odcieniami takimi jak czerń czy turkus. Kuchnia wtedy stanie się bardziej elegancka i nowoczesna w odbiorze.

Wprowadzenie koloru miętowego do kuchni

Aby wprowadzić kolor miętowy do kuchni, można po pierwsze postawić na miętową farbę do ścian i na taki kolor je pomalować. Miętowy kolor ścian w kuchni świetnie współgra z białymi meblami i drewnianymi elementami takimi jak np. okrągły blat czy stolik na kawę.

Nie chcąc zmieniać koloru ścian w kuchni, można dokupić miętowe meble np szafki w tym kolorze. Podobnie jak ściany w kolorze mięty, meble świetnie będą wyglądać z białymi ścianami i czarnymi elementami – pozwoli to zachować kontrast w pomieszczeniu.

Oczywiście nie trzeba zmieniać koloru ścian czy mebli aby wprowadzić kolor miętowy do pomieszczenia! Wystarczą gustowne dodatki, które dopełnią całą aranżację i staną się pięknym wykończeniem wnętrza. Można postawić np. na zielony klosz od lampy, kubeczki czy szklanki w kolorze mięty lub serwetki. Rzeczy do wyboru jest mnóstwo, więc każdy trafi na coś dla siebie.

Kolor miętowy w kuchni wprowadzi do pomieszczenia odrobinę natury i ciepła, a domownikom pozwoli cieszyć się z pięknego i świeżego wyglądu kuchni. Jest to dobry sposób, aby trochę ocieplić wygląd kuchni i sprawić, by wyglądała ona nowocześnie. Sposobów na wprowadzenie koloru miętowego do wnętrza jest mnóstwo, a każdy taki zabieg zmieni całkowicie ogólny wygląd i odbiór aranżacji kuchni.

https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/5-propozycji-aranzacji-kuchni-w-kolorze-mietowym