Kolor miętowy we wnętrzach jest popularny nie od dziś. Świeży, naturalny odcień pasuje do większości aranżacji kuchni i z dnia na dzień zyskuje rzesze swoich wielbicieli. Nawet kilka elementów w kuchni w tym kolorze może całkowicie zmienić jej wygląd i charakter – oczywiście na lepsze! Warto jest więc zainteresować się i poznać tajniki dobrej aranżacji kuchni w kolorze miętowym.
Jak kolor wpływa na nasze samopoczucie?
Odcień ścian pomieszczenia, w którym przebywamy ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jasne kolory, do których zalicza się miętowy odcień zieleni są kojarzone z naturą i spokojem. Zastosowanie takiego koloru w kuchni sprawdzi się więc świetnie, jeżeli chcemy odpocząć i poprawić swoje samopoczucie. Przebywanie w pomieszczeniu, w którym nawet drobne elementy są zachowane w jasno zielonej kolorystyce mięty na pewno będzie relaksujące i pozwoli na wzięcie oddechu. Oczywiście nie jest to odcień, który usypia, wręcz przeciwnie – pozwala odpocząć i daje mnóstwo dobrej energii do działania. Same plusy!
Łączenie miętowego koloru z innymi odcieniami
Najważniejszym krokiem przy wprowadzaniu koloru miętowego do kuchni jest odpowiednie łączenie kolorów, tak aby całość była spójna i cieszyła oko. Kolor miętowy bardzo dobrze współgra z większością odcieni – od jasnej bieli po czerń czy głęboki odcień koloru turkusowego.
Chcąc zachować kuchnię w jasnych odcieniach, warto jest łączyć miętowy kolor ścian czy innych elementów z białymi dodatkami. Pozwoli to na otwarcie przestrzeni i zachowanie jasnego wnętrza kuchni.
Jeżeli naszymi ulubionymi odcieniami są złoty czy różowy, nic nie stoi na przeszkodzie by łączyć te kolory z miętowymi odcieniami! Podobnie co do złota, mięta bardzo dobrze współgra z ciemnymi odcieniami takimi jak czerń czy turkus. Kuchnia wtedy stanie się bardziej elegancka i nowoczesna w odbiorze.
Wprowadzenie koloru miętowego do kuchni
Aby wprowadzić kolor miętowy do kuchni, można po pierwsze postawić na miętową farbę do ścian i na taki kolor je pomalować. Miętowy kolor ścian w kuchni świetnie współgra z białymi meblami i drewnianymi elementami takimi jak np. okrągły blat czy stolik na kawę.
Nie chcąc zmieniać koloru ścian w kuchni, można dokupić miętowe meble np szafki w tym kolorze. Podobnie jak ściany w kolorze mięty, meble świetnie będą wyglądać z białymi ścianami i czarnymi elementami – pozwoli to zachować kontrast w pomieszczeniu.
Oczywiście nie trzeba zmieniać koloru ścian czy mebli aby wprowadzić kolor miętowy do pomieszczenia! Wystarczą gustowne dodatki, które dopełnią całą aranżację i staną się pięknym wykończeniem wnętrza. Można postawić np. na zielony klosz od lampy, kubeczki czy szklanki w kolorze mięty lub serwetki. Rzeczy do wyboru jest mnóstwo, więc każdy trafi na coś dla siebie.
Kolor miętowy w kuchni wprowadzi do pomieszczenia odrobinę natury i ciepła, a domownikom pozwoli cieszyć się z pięknego i świeżego wyglądu kuchni. Jest to dobry sposób, aby trochę ocieplić wygląd kuchni i sprawić, by wyglądała ona nowocześnie. Sposobów na wprowadzenie koloru miętowego do wnętrza jest mnóstwo, a każdy taki zabieg zmieni całkowicie ogólny wygląd i odbiór aranżacji kuchni.
https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/5-propozycji-aranzacji-kuchni-w-kolorze-mietowym