Kolory dachu a elewacja z czerwonej cegły – 3 rozwiązania, dzięki którym zakochasz się w efekcie

Stylish apartment interior with modern kitchen. Idea for home design

Moda oraz trendy, podobnie jak historia, zataczają koło i powracają do łask. W ostatnim czasie swój renesans przeżywa elewacja z czerwonej cegły, która po  dłuższej nieobecności znów trafiła na wysokie miejsce na „liście przebojów”. Jednak  podjęcie decyzji o wykończeniu ścian zewnętrznych domu czerwoną cegłą wiąże się  z koniecznością dokonania kolejnych wyborów, w tym najważniejszego – o kolorze  dachu. Nie jest to łatwe, ponieważ aby całość prezentowała się spójnie, a ostateczny  efekt trafił w gust gospodarzy, należy starannie przemyśleć różne możliwości. Oto  trzy świetne zestawienia kolorystyczne, które sprawią, że zakochasz się w efekcie!

Zielony – kolor dopełniający 

Zielony jest kolorem dopełniającym dla czerwieni według koła barw, czyli  graficznego modelu, który pomaga określić czy kolory pasują do siebie na zasadzie  kontrastu lub pokrewności. Zielony leży po przeciwnej stronie względem  czerwonego – oznacza to, że śmiało możemy połączyć je ze sobą. Oczywiście tylko

jeśli zależy nam na rezultacie przyciągającym wzrok! Nie należy jednak decydować  się na żywy, jasny ani bardzo intensywny odcień zieleni – te mogą spowodować, że  dom będzie wyglądał komicznie.

To rzadko spotykane i odważne połączenie kolorystyczne, dzięki któremu dom z  pewnością wyróżni się w okolicy. Aby dodać mu lekkości warto połączyć te dwie  barwy z bielą lub jasnym beżem, decydując się na ramy okien i drzwi w tym kolorze.

Czarny – mocny kontrast 

Czarny i czerwony to połączenie bardzo szlachetne, które może sprawić, że dom  będzie wyglądał wytwornie. Chociaż budynek z czerwonej cegły może kojarzyć się  na początku jedynie ze starymi fabrykami, ostateczny efekt wizualny nie ma nic  wspólnego z tym pierwszym skojarzeniem. Wręcz przeciwnie – dobór czarnego,  najlepiej połyskującego dachu do ceglanej elewacji zapewni nowoczesny oraz elegancki wygląd. Dla spójności oraz podkreślenia efektu polecamy także czarne  okiennice, rynny, drzwi oraz pozostałe elementy znajdujące się na zewnątrz. To  połączenie na zasadzie kontrastu, podkreśli charakter cegły i pozwoli jej grać  pierwsze skrzypce, jednocześnie ją uszlachetniając.

Szary – bezpieczne wyjście 

Odpowiadając na pytanie jaki kolor sprawdzi się do czerwonej cegły nie sposób  pominąć ciemnego szarego lub grafitowego. Ten kolor podobnie jak czarny jest  uniwersalny i sprawdza się w rozmaitych połączeniach, a także współgra z czerwienią  na zasadzie kontrastu, wzmacniając ją. Jednak wybór tej barwy jest bardziej  bezpieczny i zachowawczy, niż w dwóch poprzednich przypadkach. Wspomniany  kontrast nie jest tak mocny jak w przypadku czerni, a efekt można określić jako lżejszy  i mniej wyrazisty, choć nadal atrakcyjny. Ten kolor chętnie wybiorą osoby, którym nie  zależy na przyciąganiu spojrzeń przechodniów i gości, a raczej na prostym i  schludnym efekcie.

Dom z czerwonej cegły – już wiesz jakie przykrycie dachowe wybrać  Jeśli domy z czerwonej cegły zawsze sprawiały, że Twoje serce zaczynało szybciej  bić, ale wątpliwości budziło połączenie jej z innymi kolorami – nie musisz się już  obawiać. W zależności od upodobań i gustu wykorzystaj jedno z zaproponowanych  zestawień i ciesz się ceglaną elewacją!

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.rafil.pl/kolory-dachu-pasujace-do-elewacji-z-czerwonej-cegly/