Jak urządzić wnętrze przy zastosowaniu drewna i jak dbać o jego pielęgnację

Jeśli pragniemy zaaranżować przytulne i ciepłe wnętrze warto pokusić się o wprowadzenie do niego drewna lub elementów z niego wykonanych. Im więcej naturalnego, brązowego surowca zastosujemy, tym przyjemniejsza będzie zaprojektowana przestrzeń. Jak używać drewna we wnętrzach? Jak należy o nie dbać? Jakie są niezbędne zabiegi czyszczące i pielęgnujące? Zachęcamy do zapoznania się z dzisiejszym artykułem.

 

Drewno we wnętrzach – co wprowadza i dlaczego warto po nie sięgać?

 

Podczas aranżacji wnętrza każdy szczegół ma znaczenie. Często naszym głównym celem, który chcemy osiągnąć, jest stworzenie pozytywnej aury, panującej w domu i komfort, związany z przebywaniem w nim. Aby ocieplić przestrzeń i stworzyć domowy, przytulny klimat warto sięgnąć po jeden z naturalnych surowców. Drewna możemy użyć w każdej postaci – na podłodze, ścianie lub dodatkowych elementach. Co zyskamy decydując się na użycie go przy urządzania wnętrza?

 

Drewno na podłodze

 

Zastosowanie tego surowca w postaci podłogi to bardzo praktyczny i opłacalny zabieg. Dlaczego? Jest to naturalny materiał, charakteryzujący się solidnością, dzięki czemu może zachować swoją świeżość na lata. Właściciele drewnianych podłóg cenią sobie ich widoczną nawet gołym okiem jakość i trwałość. W przeciwieństwie do sztucznych imitacji, naturalne drewno jest mocne, twarde i zdecydowanie bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak np. zarysowania lub plamy.

 

Drewno na ścianie

 

Bardzo ciekawe rozwiązanie, służące do ocieplenia przestrzeni i nadania jej bardzo domowego i przytulnego charakteru. W zależności od pomysłu i pożądanego efektu można użyć go na znacznej większości powierzchni lub wprowadzić je stopniowo i z umiarem, np. jako fragment poszczególnych ścian.

 

Drewniane elementy i dodatki

 

W przypadku uzupełniania wnętrza dodatkami panuje pełna dowolność. Możemy urozmaicać je o elementy wykonane z drewna według własnego uznania i preferencji. Im więcej ich użyjemy, tym przytulniejszą przestrzeń uzyskamy.

 

Trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnacje drewna, aby mogło zachować swoją jakość

 

Drewno to naturalny materiał, który będzie nam służył na lata, ale pod jednym warunkiem. Trzeba odpowiednio zadbać o jego pielęgnacje. Dwa najważniejsze zabiegi, które są niezbędne do utrzymania dobrej jakości i świeżości drewna to:

 

Czyszczenie

 

Pamiętajmy, aby podczas mycia drewnianych powierzchni używać jak najmniej wody.  Idealnie pomoże nam w tym wilgotna ściereczka, którą możemy przetrzeć czyszczoną powierzchnię.

 

Pielęgnacja

 

Aby cieszyć się pięknym drewnem należy zabezpieczyć je przed czynnikami zewnętrznymi (rysami, wilgocią, plamami). W sklepach znajdziemy wiele produktów, za pomocą których zapewnimy drewnianej powierzchni bezpieczeństwo, w postaci nałożenia warstwy ochronnej. Niektóre preparaty mają również właściwości nadające połysk, co dodatkowo uzupełnia zabieg o pożądany efekt wizualny.

 

Drewno to z pewnością bardzo dobry i praktyczny wybór. Odpowiednio pielęgnowane będzie upiększać nasze wnętrze przez długie lata, a my będziemy mogli cieszyć się jego solidnością i świeżością przez lata.

https://www.vidaron.pl/poradnik/jak-czyscic-i-dbac-o-drewno-we-wnetrzach-porady-eksperta