Falowany sufit podwieszany w domach

Patterned blanket on wooden bed in grey bedroom interior with plants and posters. Real photo

Sufit podwieszany

Z roku na rok co raz więcej ludzi idzie w kierunku co raz nowszych i modniejszych aranżacji wnętrz. Od użycia świateł ledowych po podwieszane sufity, lub wszystko naraz. Jest to ciekawe rozwiązanie, które może nadać pomieszczeniu stylu, klasy lub sprawić że będzie wyglądać niezwykle nowocześnie. Sufity podwieszane wbrew pozorom nie są trudne w montażu, a dodatkowo dają możliwość nadania im przeróżnych kształtów geometrycznych lub każdych innych jakie wpadną do głowy.

Jak wykonać sufit podwieszany w kształcie fali

Wykonanie sufitu podwieszanego w kształcie fali może brzmieć wyczynowo, jednak wystarczy zrozumieć na czym to polega a cały proces tworzenia przebiegnie płynnie i bez zbędnych utrudnień. Tworzenie takiego sufitu przeważnie łączy się z koniecznością wygięcia płyt gipsowo-kartonowych. Istnieją oczywiście specjalnie do tego przeznaczone płyty, które umożliwiają o wiele łatwiejsze modelowanie ich kształtu, jednak są one zdecydowanie droższe. Wykonując wygięcia na płycie koniecznie musimy zaopatrzyć się w nożyk i masę szpachlową. Proces polega na ostrożnym i precyzyjnym nacinaniu płyty równoległymi cięciami, tak aby nie przeciąć warstwy papieru płyty znajdującej się po drugiej stronie, a następnie ostrożnie przełamać płytę i zaszpachlować nacięcia po jej wygięciu by konstrukcja była stabilna. Falowany sufit podwieszany wykonać można także bez nacinania płyt, jednak jest to możliwie tylko i wyłącznie w przypadku kiedy chcemy zachować wolną przestrzeń między sufitem, a tworzonym przez nas podwieszeniem.

Sufit podwieszany fala w kuchni

Jednym z pomieszczeń, w których sufit podwieszany w kształcie fali się odnajdzie jest kuchnia. Nada on jej charakteru i zdecydowanie wniesie odrobiny innowacji i szaleństwa. Sufit podwieszany jest świetnym miejscem na zamontowanie małych, okrągłych świateł, najlepiej zamontowanych równolegle  przy samym brzegu fali sufitu. Jeszcze bardziej zwrócą one uwagę gości na nietuzinkowy sufit. Mocniejszego charakteru możemy nadać łącząc ze sobą kontrastujące kolory, na przykład używając ciemniejszego koloru jako kolor bazowego sufitu, a jaśniejszego jako koloru podwieszenia.

Różne aranżacje sufitów podwieszanych

Jednym z plusów sufitów podwieszanych jest to, że dają one nam możliwość schowania w nich różnych kabli i tym podobnych rzeczy. Dodatkowo można je formować w różne kształty dopasowane do naszych preferencji lub aranżacji w pomieszczeniu. Zdecydowanie jednym z nowocześniejszych sposobów jest nadanie podwieszeniu geometrycznego na przykład prostokątnego kształtu, dodając po jego brzegu świateł ledowych, które dodatkowo wprowadzą nastrój w pomieszczeniu. Świetnymi rozwiązaniami jest także wykorzystywanie podwieszeń, by zrobić koła wokół brzegów, montuje się małe lampeczki, które na suficie mogą wyglądać niemal jak diamenciki, a przy dodatkowej aranżacji pomieszczenia całość zyska na szlachetności. Podwieszenie na suficie sprawdzi się idealnie także umiejscowione równolegle przy krańcach pokoju, zostawiając przestrzeń na środku, gdzie umiejscowione jest światło, co pomoże zwrócić uwagę na oświetlenia.

https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/10-unikalnych-aranzacji-z-falowanym-sufitem-podwieszanym