Aranżacje pokoju z sypialnią – tylko najlepsze pomysły!

Aranżacje pokoju z sypialnią – najlepsze pomysły!

Jeśli chcesz urządzić pokój salon z sypialnią, który pozwoli Ci na spokojny sen i zapewni wystarczająco dużo miejsca, żeby czuć się swobodnie wśród gości, ten artykuł jest dla Ciebie!
Jak urządzić pokój z sypialnią?
Nie każdy ma tyle miejsca w mieszkaniu, że może sobie pozwolić na oddzielny dzienny pokój i sypialnię. To jednak nie oznacza, że powinniśmy całkowicie połączyć sferę prywatną z sferą dla wszystkich.
Istnieje kilka metod na to, jak oddzielić miejsce do spania od miejsca, w którym przebywamy na co dzień, kiedy nie mamy dużo powierzchni do zagospodarowania.

Parawan

Parawan jest jedną z najprostszych rzeczy, którą warto nabyć, jeśli mieszkamy w małym domu lub mieszkaniu. Dzięki użyciu zwykłego parawanu oddzielimy życie nocne od dziennego.
Nie jest wskazane przebywać cały czas w tym samym pomieszczeniu, łączyć w nim pracę i czas na odpoczynek, dlatego warto urozmaici codzienność parawanem. Może on nie tylko służyć jako ściana, ale również nadawać pomieszczeniu oryginalnego klimatu i charakteru.

Ściana gipsowo-kartonowa

Ściana gipsowo-kartonowa jest już znacznie wyższym wydatkiem niż parawan, jednak jest trwalsza. Jest ona alternatywą dla ścian budowanych. Wyróżnia się izolacją akustyczną, sprawiając, że nie słyszymy dźwięków dochodzących z innych części mieszkania.
Jasne ściana gipsowo-kartonowa może również sprawić, że pomieszczenie optycznie będzie wydawać się na większe, niż w rzeczywistości jest.
Jak pogodzić salon z sypialnią?
Oprócz panującego trendu na osobną przestrzeń, o której wspomnieliśmy powyżej, warto również zadbać o powierzchnię, na której śpimy.
Przedstawiamy propozycje najwygodniejszych modeli, które pozwalają w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń:
Narożnik
Jeśli wybierzesz parawan, koniecznie zwróć uwagę na możliwości, które daje narożnik. Sprawdza się szczególnie w pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na oddzielną kanapę i łóżko.

Do głównych zalet narożnika należą: opcja złóż-rozłóż, dzięki czemu nie zajmuje za dużo miejsca w pomieszczeniu,
kształt litery L, która sprzyja wstawieniu stolika kawowego do środka i miłe spędzenie czasu z gośćmi lub rodziną,
różnorodność – można wybrać twardszy lub miększy materiał w zależności od preferencji.

Łóżko składane lub wysuwne

Łóżko składane lub wysuwane jest świetną alternatywą dla łóżek sypialnianych. Zajmuje zwykle jeszcze mniej miejsca niż narożnik, a mogą spać na nim dwie osoby.
Kolejną zaletą łóżka składanego jest jego aspekt estetyczny, dzięki któremu przyjemnie i wygodnie spędza się na nim czas.
Warto pamiętać, żeby zarówno narożnik, jak i łóżko składane, zawierały pojemnik na pościel. Ułatwia to szybkie schowanie nocnej pościeli i nie zajmuje dodatkowego miejsca w pomieszczeniu.
Często sprzedawcy informują, czy dany model jest przeznaczony do codziennego spania, czy okazjonalnego. Jest to szczególnie ważny aspekt ze względów zdrowotnych.

Dowiedz się więcej z poradnika na https://www.magnatfarby.pl/pl/ekspert-radzi/salon-w-stylu-loft-5-pomyslow-na-industrialny-wystroj