Remont mieszkania pod wynajem

Decydując się na wynajem mieszkania, zazwyczaj musimy je conajmniej odświeżyć. Bywa i tak, że wymaga gruntownego remontu. W jaki sposób zaaranżować wnętrze, by podnieść jego wartość oraz zwiększyć swoje szanse na szybkie znalezienie najemcy?

Na co zwrócić uwagę remontując mieszkanie

Jeśli mieszkanie wymaga odświeżenia warto spojrzeć na nie świeżym okiem i zastanowić się co może przeszkadzać przyszłym najemcom. Plamy czy smugi na ścianach trzeba odmalować, jeżeli podłoga jest zniszczona należy ją odnowić. Miejscem, po którym szczególnie widać upływ czasu i ślady użytkowania jest łazienka – dobrze będzie wyczyścić fugi i wymienić silikon. Oczywistym jest, że wszystkie meble i sprzęty powinny być w dobrym stanie.

Mieszkanie pod wynajem powinno być umeblowane oraz wyposażone w niezbędny sprzęt AGD – to znacznie podniesie jego standard, a więc koszt czynszu. W lokum nie może zabraknąć pralki, piekarnika, kuchenki oraz lodówki z zamrażarką. Doświadczeni najemcy radzą, by nie inwestować w sprzęt małego AGD taki jak mikrofala, blender czy czajnik elektryczny.

Uniwersalność przede wszystkim

Remont wynajmowanego mieszkania powinien zostać poprzedzony wyborem odpowiednich kolorów i rozwiązań. Decydujmy się na barwy uniwersalne i naturalne – biel, beże, szarości, dają one najwięcej możliwości aranżacyjnych oraz nie wzbudzają negatywnych odczuć. Dodatkowo jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie oraz dają wrażenie czystości. Intensywne kolory i zróżnicowane dodatki mogą nie przypaść do gustu potencjalnym najemcom.

Dobór dekoracji oraz elementów ozdobnych lepiej jest zostawić nowym domownikom. Wybierając meble, postawmy na to co niezbędne. Łóżko, szafa, biurko, krzesła, stół oraz zabudowa kuchenna nie muszą być najdroższe, ale powinny być solidne i estetycznie wykonane. Nie poleca się zostawiania starych i wysłużonych mebli – mogą one zniechęcić najemców.