Jak wykorzystać beton w domu?

Beton jest jednym z budulców, które wykorzystujemy przy ogromnej ilości prac remontowych. Mało kto jest jednak przekonany do wykorzystania go jako materiału wykończeniowego wnętrz. Ostatnimi czasy zauważono jego walory estetyczne, szczególnie od momentu projektowania wnętrz na wzór loftowych domów i mieszkań. Moda na to powstała w okolicach lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to zaczęto przekształcać przestrzenie manufaktur i fabryk jak mieszkania. Jeśli jesteś osobą kochającą się w nowoczesności oraz uwielbiającą surowe wykończenia wnętrz, to ten artykuł jest zdecydowanie dla Ciebie!

Beton w łazience

Łazienki to pomieszczenia bardzo narażone na działanie wilgoci i wykorzystanie betonu w ich wykończeniu może się okazać ryzykowne. Na szczęście postęp technologii oraz mnogość preparatów zabezpieczających pozwalają nam pozbyć się pewnych ograniczeń i stworzyć z łazienki prawdziwy, loftowy salon kąpielowy. Dzięki odpowiednim środkom zabezpieczymy beton przed działaniem wilgoci. Poza tym, warto łączyć szarość betonu z błękitem, co da zdecydowanie przyjemny, subtelny efekt zaznaczający do czego służy urządzane pomieszczenie!

Kuchnia i beton

Kuchnia to drugie pomieszczenie, które bardzo narażone jest na szkodliwe działanie wilgoci. Dodatkowo w tym przypadku, kolejnym mało sprzyjającym czynnikiem jest ryzyko zachlapania ściany tłustymi plamami. Na szczęście tutaj również mnogość preparatów zabezpieczonych, które występują na rynku pozwala uniknąć nieprzyjemności w związku z powyższymi problemami. Wykorzystanie betonu w kuchni jest bardzo dobrym pomysłem szczególnie kiedy posiadamy nowoczesne, designerskie sprzęty kuchenne. Dodatkowo doskonale wygląda kuchnia w stylu industrialnym, kiedy szarość betonu przebija się czerwoną barwą mebli.

Sny i betony

Wykorzystanie betonu w sypialni może się okazać doskonałym wyborem kiedy chcemy podkreślić znaczenie łóżka w tym pomieszczeniu. Pewnie zapytacie się jak to zrobić? Już śpieszę z odpowiedzią! Wyobraźcie sobie, jedną ścianę szarą, urządzoną właśnie przy pomocy betonu, reszta ścian może być urządzona tak samo według Twojego zamysłu. Zagłówek łóżka niech będzie przy surowej, betonowej ścianie. Dzięki temu, łóżko zostanie mocniej zaakcentowanie na tle pozostałych rzeczy znajdujących się w pomieszczeniu. Taki zabieg sprawi, że oprowadzając gości po domu, będa oni od razu wiedzieć, gdzie się znajdują!

Industrialny salon

Salon jest centrum naszego życia w domu. To tutaj spędzamy większość swojego wolnego czasu oraz tutaj zapraszamy gości, jeśli nas odwiedzają. Warto zadbać aby ta przestrzeń była urządzona najdoskonalej jak się tylko da i dopieszczona w absolutnie każdym względzie.